• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Русский
Поширені запитання (FAQ)
Опубліковано 11 квітня 2021 року о 14:10

Місяць тому надіслав до Консульства нотаріальну заяву щодо відмови від громадянства України. Коли Ви надішлете підтвердження про те, що я вийшов з громадянства України.

 Положеннями ст. 17 Закону України «Про громадянство України» від 18.01.2001 року (далі - Закон) передбачено, що громадянство України припиняється внаслідок виходу або втрати громадянства України.

Відповідно до ч.1 ст.18 Закону, громадянин України, який відповідно до чинного законодавства, є постійно проживає за кордоном, може припинити громадянство України шляхом виходу з громадянства України.  Постійно проживають в Росії вважаються громадяни України мають у паспорті громадянина України для виїзду за кордон штамп "постійне місце проживання" (ПМЖ) в РФ, і оформивши виїзд з України на постійне проживання в РФ, а саме подали відповідну заяву до територіального відділу Державної міграційної служби за місцем проживання / реєстрації на території України. Лише після отримання дозволу компетентних органів України на постійне проживання в РФ та зняття з реєстраційного обліку на території України, можна подати документи на вихід із громадянства України. Оформлення виїзду ПМЖ також можна вирішити і через Консульство України в Новосибірську.

Вихід з громадянства України допускається, якщо особа набула громадянство іноземної держави або отримала документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави, про те, що громадянин України набуде громадянство, якщо вийде з громадянства України (ч.12 ст.18 Закону)

 

Я вже отримав дозвіл на проживання та хочу стати на постійний консульський облік. Що потрібно для цього зробити?

 

 На постійний консульський облік приймаються громадяни, які за українським законодавством оформили дозвіл на постійне проживання за кордоном (ПМЖ), виписалися з України, здали внутрішній паспорт на знищення  та мають у закордонному паспорті  ось такий штамп:

Постійне проживання в Росії

 У разі відсутності у Вашому паспорті такого штампу, Ви можете подати до Генконсульства документи щодо постановки на тимчасовий консульський облік.

Я перебуваю на постійному обліку у Консульстві з 2012 року. Зараз маю намір переїхати до Москви. Чи потрібно мені зніматися з обліку?

 

 Громадяни, які переїхали до консульського округу іншої закордонної дипломатичної установи у РФ повинні зніматися з обліку у Консульстві України в Новосибірську (далі – КУ в Новосибірську).

 Якщо Ви вже, наприклад, зараз проживаєте в Москві, та не знялися з обліку у КУ в Новосибірську і маєте намір стати на облік у Посольстві України в РФ (у межах консульського округу якого Ви тепер проживаєте), Ви можете звертатися до консульського відділу Посольства України в РФ (далі – КВ ПУ в РФ) з клопотанням щодо взяття на постійний консульський облік.  КВ ПУ в РФ у день взяття Вас на облік повідомить КУ в Новосибірську про необхідність зняття Вас з обліку.

 У разі, якщо Ви не плануєте ставати на облік у КВ ПУ в РФ, Ви повинні надіслати на адресу КУ в Новосибірську паспорт разом з відповідною  заявою, або особисто прибути до установи у прийомні години.

 

Я хочу надіслати документи щодо постановки на облік поштою. Чи обов’язково надсилати сам паспорт, адже він може загубитися?

 

 Відмітка про взяття на консульський облік проставляється у сам паспорт. У разі надсилання неповного комплекту документів на консульський облік, справа повертається заявнику без розгляду з відповідними зауваженнями.

 

Я тиждень тому надіслав до Генконсульства листа з проханням надати інформацію щодо виїзду з України на постійне проживання до РФ. Коли чекати на відповідь?

 

 Обробка документів поштою  триває до місяця.

 

Чи потрібно про зміну адреси проживання інформувати Консульство?

 

 Якщо Ви перебуваєте на обліку у Консульстві та змінили адресу Ви повинні заповнити та подати  до  Консульства особисто або надсилати поштою заяву встановленої форми.

 Докладена до Вашої заяви копія довідки про прописку  полегшить обробку зміни Вашої адреси.

 

Я хочу укласти шлюб на території Росії. Мене потрібен документ, який підтверджує,що я в шлюбі не перебуваю. Що потрібно для оформлення такого документу? 

 

 Для оформлення нотаріальної заяви щодо сімейного стану потрібно особисто прибути до Консульства у прийомні години консульського відділу (Пн.,Ср.,Пн. – з 10.00 до 12.30, Вт. – з 14.30 до 16.00).

 

При собі необхідно мати:

- дійсний паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон (в оригіналі та копії), документ, який би підтверджував легальність перебування на території РФ. Оплата консульського збору становить еквівалент 50 дол.США.


Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux